8.1.2019 18:43
Atiker Konyaspor’umuz Leonard Zuta ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı

Takımımız devre arası transfer döneminde görüşmelerde bulunduğu ve anlaşma sağlayarak Antalya’ya davet ettiği  Hırvatistan’ın HNK Rijeka takımından 26 yaşındaki Makedon oyuncu Leonard Zuta ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Devre arası kamp çalışmaları için bulunduğumuz otelde gerçekleşen imza töreninde Kulüp Menajerimiz Seçkin Özdil hazır bulundu.

26 yaşındaki yeni transferimiz Leonard Zuta kendisini 2020-2021 sezonunun sonuna kadar Atiker Konyaspor’umuza bağlayan 2,5 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladıktan sonra Kulüp Menajerimiz Seçkin Özdil ile birlikte forma giyerek poz verdi.

İmza töreni sonrasında açıklamalarda bulunan yeni transferimiz Leonard Zuta, “Her şey güzel geçti. Görüşmelere başladıktan sonra 2-3 gün içerisinde bütün konularda anlaşmaya vardık. Burada olmaktan dolayı mutluyum. Ümit ediyorum ki adaptasyon sürecini çok kısa sürede tamamlayacağım. Zaten burada daha önceden tanıdığım Adis Jahovic var. Onun burada olması adaptasyon sürecimin daha hızlı geçmesini sağlayacak” diye konuştu.

Yeni transferimiz Leonard Zuta hedefi konusunda ise, “Takım adına faydalı olmak için elimden geleni yapacağım. Kendi açımdan da oynayabildiğim kadar çok oynamak, fazla süre almak ve takımıma elimden geldiği kadar katkı sağlamak istiyorum” şeklinde görüş belirtti.

Süper Lig’in Avrupa’nın en iyi 5 liginden biri olduğuna işaret eden yeni transferimiz Leonard Zuta, “Mücadele dolu ve oldukça kaliteli bir lige geldim. Zaten iki sene önce Avrupa Ligi maçında M.Başakşehir’e karşı oynamıştım. Orada da bunu görmüştüm. Çok kaliteli stadyumlara ve taraftarlara sahip bir lig. Bu yüzden burada oynamayı tercih ettim” ifadelerini kullandı.

Atiker Konyaspor’umuzun devre arası ilk transferi olan 26 yaşındaki Leonard Zuta 23 numaralı formayı giyecek.

Sıra Takım O G B M Av P