5.12.2018 19:53
Trabzonspor maçı zor olacak ama umarım 3 puanı alan takım oluruz

 

Takım kaptanlarımızdan Ömer Ali Şahiner, son haftalarda çıkışta olan iki takımın maçına sahne olacak Trabzonspor karşılaşmasından iyi bir oyun ve iyi bir skorla ayrılmak istediklerini söyledi.

 

Kayacık Tesislerimizde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan takım kaptanlarımızdan Ömer Ali Şahiner, Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’ın gelişinin takım ve camiada olumlu yansımalara neden olduğunu söylerken, açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Hem saha içerisinde takım olarak bizler hem de saha dışında taraftarlarımızın, genel anlamda da camiamızın kenetlendiği, birlik olduğu bir ortam oluştu. Bu gözle görülüyor ve herkes de farkında. Takım kaptanlarından biri olarak ve yürekten söylüyorum. Taraftarlarımızın saha dışında birlik beraberliği, bize destek olması saha içerisinde küçüğünden büyüğüne tüm takım arkadaşlarıma olumlu yansıyor. Herkes bunu hissediyor. Bu destekle beraber de takımda çok güzel bir birliktelik var. Biz de tekrar eski başarılı olduğumuz günlerdeki takım havasını yakalamaya başladık. İnşallah çok daha farklı olacağını düşünüyorum. Bu kısa sürede hocamızın da gelişiyle beraber ortaya çıkan olumlu durumun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ortam oluştu. İnşallah camia olarak bunun üzerine koyarız ve devam ederiz. Sonrası için çok daha güzel işlerin olacağının habercisi olacağına inanıyorum. Çünkü birlik beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz dönemlerde neler yaptığımızı hep beraber gördük…”

 

Hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Trabzonspor maçı ile ilgili olarak da değerlendirmede bulunan takım kaptanlarımızdan Ömer Ali Şahiner, “Zor bir deplasman. Son haftalarda formdalar. Ama biz hem antrenmanlarda hem de analizlerde teknik olarak Trabzonspor’un iyi yönlerine v e zayıf yönlerine çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın üzerine giderek inşallah hafta sonunda iyi bir oyunla ve iyi bir sonuçla döneriz diye umut ediyorum. Onlarda formdalar. Biz de bir çıkış yakaladık. Zor olacak ama umarım 3 puanla ayrılan taraf biz oluruz” şeklinde görüş belirtti.

 

Takım kaptanı olarak sahaya çıkmanın kendisini nasıl hissettirdiği sorusuna oyuncumuz Ömer Ali Şahiner, “İlk başlarda biraz baskıya neden oluyordu. Ama bunun ilerleyen zamanla birlikte üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Çünkü Atiker Konyaspor takım kaptanı olabilmek, en önde takımı temsil edebilmek biraz baskı getiriyor. Fakat sorumluluğu aldıktan sonra gerçekten mutluluk ve gurur verici bir olay. İnşallah daha uzun yıllar bu takıma kaptanlık yaparım” cevabını verdi.

 

Takım kaptanımız Ömer Ali Şahiner, adının transfer döneminde başka takımlarla anılması ve bir teklifin olup olmadığı şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

 

“Geçen hafta içerisinde İkinci Başkanımız Selçuk Aksoy ile bir görüşme yaptık. Sanırım bu hafta içerisinde de bir görüşmemiz olacak. İleriye dönük olarak ne olacak diye net bir şey söyleyemiyorum. Ama benim için belirleyici olan Aykut Hoca’ydı. Kendisiyle de konuştuk. Umarım burada uzun yıllar takım kaptanlığı yaparak kalırım. Ve bundan da son derece mutlu olurum. Hiçbir zaman buradan hemen gideyim, hemen kaçayım düşüncesinde olmadım. Şu an dışarıdan elimde bir fırsat var gibi gözüküyor. Tekliflerin olması da gayet doğal. Ama gönlümden geçen, içimde olan uzun yıllar bu takımda kaptan olarak kalmak…”

Sıra Takım O G B M Av P