26.8.2019 10:54
Bana göre kesinlikle hak edilmiş bir sonuç elde ettik

Zor bir maça çıktıklarını ancak puan ya da puanlarla ayrılma konusunda inançlarının tam olduğunu ifade eden takım kaptanımız Ali Turan, verilen mücadelenin karşılığını aldıklarını belirtti.

Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulunan takım kaptanımız Ali Turan, “Buraya gelirken zorlu bir maçın bizi beklediğini biliyorduk. Rakip kendi sahasında taraftarıyla birlikte son derece etkili bir takım. Sezona kötü başlamaları taraftarının önünde oynayacağı ilk karşılaşma olması açısından bizim maçın önemini arttırıyordu. Ama bizde bu maça çıkarken puan ya da puanlarla ayrılacağımıza inanıyorduk. Oyuna iyi başladık. Sonra kontrol Galatasaray’a geçti. İlk yarıda bana göre dengeli bir oyun vardı. İkinci yarıya başladığımızda yapmamamız gereken şeyi yaptık ve oyunu daha çok kendi sahamızda kabul ettik. Böyle olunca da rakip üzerimize geldi. Defansa çarpan topun gol olmasıyla şanssız bir şekilde mağlup duruma düştük. Buna rağmen oyundan kopmadık. Kırmızı kart sonrası rakibin 10 kişi kalmasıyla topa daha fazla sahip olduk. Puan ya da puanlar konusunda ne kadar istekli ve iştahlı olduğumuzu mücadelemizle ve oyunumuzla ortaya koyduk. Karşılığını son dakikada da olsa bulduğumuz golle aldık. Bana göre kesinlikle hak edilmiş bir puan. Takım arkadaşlarımı ve hocalarımı kutluyorum. Biz her geçen hafta daha iyi olacağız. Bunun sinyallerini verdik. İnşallah bu sezon geçen sezona oranla daha başarılı olacak daha iyi bir Konyaspor izlettireceğiz” şeklinde görüş belirtti.

Takım kaptanımız Ali Turan, saha içerisinde karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan ile bir diyalog yaşadığını belirterek, “Maç içerisinde iki pozisyon var. Biri Adem Büyük’ün darbesini aldığım, diğeri de ikinci pozisyon. Orada aldığım darbe sonucu meydana gelen kanamayı gösterdiğim için hakem Mete Kalkavan’dan sarı kart gördüm. Bunu anlamış değilim. Hakemlerin bu konularda biraz daha dikkatli olmalarını ve ona göre karar vermelerini istiyorum” diye konuştu.

Sıra Takım O G B M Av P