18.8.2022 14:10

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu-Abant'ta sürdüren Beysu Konyaspor'umuzda başantrenörümüz Engin Gençoğlu, 1. Etap Kamp çalışmasını değerlendirdi.

Verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Gençoğlu "Sporcular için kamplar hep zor geçer.  İzole bir bir çalışma ortamı ve yüklenme dönemi olduğu için hem fiziksel hem de mental olarak zorlanırlar. Bunun yanında takımın kaynaşması birbirini tanıması içinde önemli bire süreçtir kamp dönemi.Anlaştığımız 9 yerli oyuncumuz ile 1. Etap Bolu/Abant  kamp dönemi çok verimli geçti. Yeni bir takım olmamıza rağmen takımda arkadaşlık üst seviye bu beni çok mutlu etti.Yaklaşık 2 haftalık kamp döneminde herkes çok hırslı ve istekliydi. 12 gün boyunca antrenmanlar yaptık ve güç depoladık."ifadelerini kullandı

Pazartesi gününden itibaren Konya’da çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen koçumuz Engin Gençoğlu şunları söyledi:

"2. Etap çalışmalarına Meksika Milli Takımını’na davet edilen Alex Perez dışında 4 yabancı oyuncumuz da takıma katılacak. 2 hafta Konya’da çalışıp hazırlık maç dönemine geçiş yapacağız. Zorlu rakiplerle hazırlık maçları yapacağız. Bu maçların bize katkısı olacaktır. Takımı görmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum."

Büyük Konyaspor Taraftarlarına da mesaj gönderen, Gençoğlu "Konyaspor taraftarına , basketbol severlere sahada son topa , son saniyeye kadar pes etmeyen , mücadele eden bir takım izlettirmek için tüm enerji ve isteğimizle çalışmalarıma devam ediyoruz. Onları da yeni sezonda geçen sene olduğu gibi tribünlere davet ediyoruz. Büyük Konyaspor Taraftarının Süper Lig’e çıkmamızda büyük bir katkısı oldu. Samsunspor serisindeki atmosferi unutamıyorum. Onları bu sene de Süper Lig maçlarına bekliyoruz."dedi.

Sıra Takım O G B M Av P