17.3.2024 20:06
Basın Sözcümüz Yunus Derebağ açıklamalarda bulundu

Süper Lig'in son virajına girdiğimiz bu haftalarda, tüm takımlar sahada terinin son damlasına kadar mücadele veriyor. Günün sonunda adil netice için iki takımın mücadelesi yeterli olmuyor, hakemlerimizin performansı da belirleyici olabiliyor. Hakemlerimizin kararları, müsabaka sonuçlarına doğrudan etki ediyor ve camiaların, şehirlerin beklentileri üzerinde nihai bir etki yaratabiliyor. Böylesine kritik süreçte hakemlerimizin performansları, takımlarımızın performansı kadar önem arz ediyor.

Cuma günü Fatih Karagümrük ile kora kor geçen bir müsabaka oynadık. Bu mücadelenin 16. dakikasında, futbolcumuz Marlos Moreno'ya yapılan sert müdahalede lehimize penaltı kararı beklentisindeydik. Birçoğu eski hakem olan önde gelen futbol yorumcularının da neredeyse tümü tarafından penaltı olarak yorumlanması ile bu beklentimizin makul olduğu sabit olan pozisyonda ne yazık ki penaltı kararı verilmedi. Neticede ilgili maçtan üç puan ile ayrılamadık.

 İlgili maçta rakip takım futbolcusu Eysseric'in, futbolcumuz Moreno'ya yaptığı müdahale sonrası VAR konuşmalarını biz de tüm kamuoyu gibi merak ediyor ve adalet ve şeffaflığın gereği olarak bunların paylaşılmasını bekliyoruz.

Her zaman olduğu gibi tekrar ifade etmekte fayda görüyoruz. Ayrıcalık değil, ADALET hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Hakemlerimizin kritik haftalardaki bu maçlarda sahaya tam odaklanması gerektiğine inanıyoruz. Maçların ardından hakem kararlarının değil sadece futbolun konuşulduğu günlere en kısa zamanda ulaşmayı umut ediyoruz.

Yunus Derebağ
Konyaspor Basın Sözcüsü

Sıra Takım O G B M Av P