22.6.2021 11:04
Başkanımız Fatih Özgökçen'in 99. Yıl Mesajı

Konyaspor’umuzun nüvesi olan Konya Gençlerbirliği, vatanperver beden eğitimi öğretmeni Süreyya Rıfat Ege ile arkadaşlarının büyük gayretleriyle 22 Haziran 1922 tarihinde kurulmuş, bugüne kadar çeşitli badireler atlatarak varlığını devam ettirmiştir. 1965’te profesyonel liglerde yer alan takımımız, 1981 yılında Konya İdmanyurdu ile birleşerek bugünlere kadar gelmiştir.

Elbette bu süreç kolay olmamıştır. Dünden bugüne kulübümüzde görev yapan yöneticiler, futbolcular ve takımına tutkuyla bağlı taraftarlar, Konyaspor’umuzu yaşatmak, ayakta tutmak, adını hafızalara kazımak için her türlü fedakârlığı göstermişlerdir. 

Bugün hepimizin öncelikli görevi şehrimizin gözbebeği olan Konyaspor’umuzun çatısı altında toplanmak ve kulübümüzü sonsuza dek yaşatmak için çaba sarf etmek olmalıdır. Türk futbolu sancılı ve zor bir dönemden geçmektedir. Kulübümüz için de aynı durum söz konusudur. Ancak güçbirliği yaparak, kenetlenerek, takımımıza daha çok sahip çıkarak bugünleri atlatacağımıza ve çok daha büyük başarılara imza atacağımıza olan inancımız tamdır. 

Türkiye’nin en köklü ve en büyük spor kulüplerinden biri olan Konyaspor’umuz bugün itibariyle 99 yılı geride bıraktı. Dileğimiz ve hedefimiz odur ki; sonsuza dek yaşasın, sonsuza dek var olsun Konyaspor…

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kurucu Başkanımız Süreyya Rıfat Ege olmak üzere, ebediyete irtihal eden başkanlarımızı, yöneticilerimizi, oyuncularımızı ve taraftarlarımızı rahmetle anıyor, Anadolu Kartalı Konyaspor’umuzun 99. yaş gününü en içten ve samimi duygularımla kutluyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. 

İttifak Holding Konyaspor Kulübü Başkanı
Fatih Özgökçen

Sıra Takım O G B M Av P