27.9.2020 19:41
Bize ve futbolcularımıza inanın güvenin

4-1 galip geldiğimiz Beşiktaş maçından sonra açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, kısa bir süre birlikte olmalarına rağmen oyuncularımızın göstermiş olduğu kazanma arzusundan dolayı mutlu olduğunu ifade ederken, alınan galibiyeti camiamıza ve taraftarlarımıza hediye ettiklerini söyledi.

Levan Shengelia ve Artem Kravets’in 2’şer golüyle 4-1 galip ayrıldığımız Beşiktaş maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Takımla birlikte çalışmaya başlayalı çok kısa bir zaman olmasına rağmen, bugün oyuncularım kendilerinden istediğimiz kazanma hırsını ve arzusunu sahaya yansıttı. Çok profesyonel, iyi ve çalışmayı çok isteyen bir oyuncu grubuna sahibiz. Biz de çalışmayı seven ve çalıştıran bir antrenör ekibiyiz. Kendimize göre bir sistemimiz var. Bu sistemi bu sene İttifak Holding Konyaspor’da daha nasıl geliştiririz diye düşünmüştük. Oyuncularımızla hafta başından beri Beşiktaş’a karşı nasıl oynayacağımızı, Nerede baskı yapacağız?, Nerede geçişleri sağlayacağız?, Nerede bekleyeceğiz gibi dersimizi gerçekten çok iyi çalıştık. Maça da iyi başladık. İyi mücadele ettik. Kaptığımız toplarla sonuca gittik. Fakat fizik olarak biraz daha eksiğimiz var. Bunu da birkaç hafta içerisinde geliştirip üzerine koyarsak çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Taktiksel anlamda söylediğimiz görevleri harfi harfine tüm oyuncularım ellerinden geldiği kadarıyla yerine getirmeye çalıştılar. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sadece 4-0’dan sonra yediğimiz gol kabul edilemez. Maç 0-0’da olabilir. Kalabalığın içerisinde göstere göstere atılan golü yemeyi de kesinlikle kabul etmiyorum. 4-0 iken yediğimiz bu golde bizim için iyi bir ders oldu. Oyuncularıma hafta içerisinde bunu da göstereceğim. Bunların olmaması gerektiğini anlatacağız. Ama sonuç olarak çok memnunum. Bu galibiyeti bugün taraftarlarımızın önünde elde etmeyi çok isterdik. Bu galibiyetten dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum ve bu galibiyeti muhteşem Konyaspor camiasına ve taraftarlarımıza armağan ediyorum” diye konuştu.

Camiamıza ve taraftarlarımıza da seslenen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Bize ve oyuncularımıza inansınlar ve güvensinler. Bizler kendimizi futbola adamış insanlarız. Ekip olarak buraya başarılı olmak için geldik. Şunu bilsinler. Tesiste yatıp kalkıyorum ve gece gündüz oyuncularımla beraber bu takımı nasıl daha iyi duruma getirebiliriz diye düşünüyorum. Bütün planımız bu. Çünkü hayatımız bu. Onların bize vereceği desteğe ihtiyacımız var. Gerçekten camiası, taraftarı, yerel medyası, başkanımız, yöneticilerimiz, kulüp personelimiz hep birlikte bir olursak biz başarıyı yakalayabiliriz. İnansınlar güvensinler. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun ‘Takımın bu sezonki gerçekçi hedefi nedir?’ sorusuna Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Açıkçası söylemek gerekirse geldiğimizin üzerinden kısa bir süre geçtiği için henüz kendimize bir hedef koymadık. Ama Konyaspor’un hedefi her zaman başarılı olmanın peşinde koşmaktır. İlk 10 takım içerisinde yer almak istiyoruz” cevabını verdi.

Sıra Takım O G B M Av P