20.4.2016 16:45
Kulübümüz ile Atiker arasında 3 yıllık isim sponsorluk sözleşmesi imzalandı

Yapılan görüşmeler sonrasında anlaşma sağlanan Atiker şirketler Grubu ile Konyaspor'umuz arasında 3 yıllık isim sponsorluk sözleşmesi Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan basın toplantı odasında imzalandı.

ımza törenine Kulüp Başkanımız Ahmet şan, Atiker şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker, Genel Menajerimiz Önder Sami Güven, Başkan Yardımcımız ıbrahim Çınar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Abdullah şanlı, Ali Karaçayır ve Hamdi Parmak ile eski yöneticilerimizden Atiker şirketler Grubu Hukuk Danışmanı Cengiz Yönet katıldı.

ımza töreninde konuşan Kulüp Başkanımız Ahmet şan, "Konyaspor'umuzun tarihinde yine önemli günlerden bir tanesini yaşıyoruz. Malumunuz Konyaspor’umuz son yıllarda Konya’mızı Süper Lig'de en iyi şekilde temsil ediyor. ınşallah kısmet olursa önümüzdeki sezondan itibaren bu kez Avrupa'da Konyamızın sesini duyuracak. Bunun için her zaman söylediğimiz bir slogan vardı 'Birlikte Konya'yız' diye. Bugüne kadar bu birlik ve beraberlik içerisinde gelinen noktadaki başarı yakalandı. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün Konyaspor tarihinde yeni bir sayfa açılıyor. Kulüp isim sponsoru olarak Konya'mızın ulusalda ve uluslararası alanda da bir markası olan Atiker firmasıyla isim sponsorluğu konusunda anlaşmış bulunmaktayız. Başta Sayın Mehmet Ali Atiker olmak üzere tüm Atiker camiasına teşekkür ediyoruz" derken sözlerine şöyle devam etti:

"Kendilerini yıllardan beri tanıyoruz. Konyaspor'a önceki yıllarda da sürekli destek verdiler. Gerek reklam yönünde gerek yönetici olarak gerekse her yönüyle Konya'daki spora ve Konyaspor'umuza çok büyük destekleri olmuştur. Bugünde bu desteği taçlandırıyorlar. Önümüzdeki sezondan itibaren başlangıçta 3 yıllık bir dönem için kulübümüzün ismi ATıKER KONYASPOR olarak anılacaktır. Ben her iki camiaya da hayırlı olsun diyorum. Atiker camiasına güzel bir reklam mecrası, Konyaspor'umuza ise güzel bir destek olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar destek veren Torku camiasına bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. ınşallah bu birliktelik daha nice güzel başarılara vesile olur. Sayın Mehmet Ali Atiker beye şahsına ve tüm kurumuna bir kez daha teşekkür ediyorum..." 

Atiker şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker ise yaptığı konuşmada, "Biz Konya'da doğduk ve Konya'da para kazanan bir sanayiciyiz. Konya'ya da minnet borcumuzu ödememiz gerekti. Bu nedenle sosyal sorumluluk olarak gördüğümüz konuda Konya'yı Türkiye'de en iyi şekilde tanıtabilmek için zaten bir marka olan Atiker ile Konyaspor'umuzu birleştirip daha iyi bir yerlere getirmeyi canı gönülden istiyoruz. Ve her zaman Konyaspor'un yanındayız, bundan sonrada daha kuvvetli bir birliktelik ile bunu sürekli hale getirdik. Konya'mıza ve Konyaspor'umuza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Konyaspor'umuza geçmişte destek veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara da ayrı ayrı teşekkür ederim" görüşlerine yer verdi.

Atiker şirketler Grubu Hukuk Danışması Cengiz Yönet'te Konya'nın marka değerlerinden olan Konyaspor'umuza Atiker ailesinin verdiği desteğin çok önemli olduğuna işaret ederek, bu birliktelik süresince takımımızın hem ülkemizde hem de Avrupa'da önemli başarılar elde edeceğine inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından Konyaspor'umuz ile Atiker arasında 3 yıllık isim sponsorluk sözleşmesi imzalandı.

Konyaspor'umuz, Haziran ayından itibaren 3 yıl boyunca Atiker Konyaspor adıyla mücadele verecek.

Haberin fotoğraflarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://we.tl/xB8yOwBUHq
 

Sıra Takım O G B M Av P