15.10.2020 13:41
Teknik Direktörümüz İsmail Kartal Futbol Akademimizi Ziyaret Etti

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Sportif Direktörümüz Adnan Erkan ile Futbol Akademimizin Tatlıcak’taki tesislerini ziyaret etti.

Dün 2.lig Kırmızı grupta mücadele eden pilot takımımız Karatay Termal 1922 Konyaspor’umuzun Mamak FK ile oynadığı karşılaşmayı izleyen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve Sportif Direktörümüz Adnan Erkan bugün Tatlıcak Tesislerimize gelerek bir süre U19 takımımızın antrenmanını izledi.
Antrenman sonrası Futbol Akademimizin Koordinatörü Taner Ay, Gençlik Gelişim Program Sorumlusu Bülent Yaldır ve U19 takımımızın antrenörü Çağdaş Çankaya’dan tesisler, yapılanma ve antrenman programlarıyla ilgili bilgi alan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal Konyaspor Futbol Akademi tesislerinin Türkiye’de bir örneği olmadığını söyledi.

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal tesis gezisinden sonra yaptığı açıklamada “Öncelikle dün 1922 Konyaspor'un maçını seyrettim. İlk yarısını izleme fırsatım oldu. Çünkü; antrenmana yetişmem gerekiyordu. İkinci yarı bir gol atmış rakip takım ve 1-0 kaybetmişler. Gerçekten çok üzüldüm. Orada oynayan bazı tanıdığım futbolcular vardı. Onları izlemek ve takip etmek için gitmiştim. İnşallah onlar da en yakın zamanda toparlanırlar. Bugün ise Tatlıcak Tesislerimize geldim. Alt yapıdaki hocalarımızla tanıştım. Antrenmanı izledim. Konyaspor'un alt yapı tesisleri gerçekten Türkiye'de nadir bulunan tesislerden bir tanesi olduğunu gördüm. Hem Konyaspor'a hem de ülke futboluna böylesi güzel tesis kazandırdıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal açıklamasını şöyle sürdürdü: “Başkentler başkenti Konya'mızın kendine yakışan bir tesisi var. İnşallah bu tesislerden Türk ve dünya futboluna çok büyük futbolcular yetiştirme imkânımız doğar. Alt yapı tesisimize ara ara gelerek takip edeceğiz. Profesyonel takımımıza faydalı olacak yetenekli oyuncularımızı aramıza katacağız ve onlara katkı sağlayacağız. Buradaki oyuncuları değerlendirerek, onları A takıma kazandırmak bizim görevimiz. Bu konuda alt yapı hocalarımızla istişarelerde bulunuyorum. Şu an alt yapıdan 5-6 futbolcu aldım. A Takım ile antrenmanlara çıkıyorlar. Bunların içinden oynayabilecek orta ve uzun vadeli Konyaspor'umuza faydalı olabileceğine inandığımız oyuncularımızı elimizde tutmaya devam edeceğiz. Gördüğüm kadarıyla çok güzel düzen ve sistem kurulmuş. Yemekhanesinden, dinlenme, kondisyon salonlarından zeminlerine, sosyal alanlarına varıncaya kadar, alt yapı tesislerimizde her şey çok güzel. Yaptıranlara ve emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.

Sıra Takım O G B M Av P