5.7.2023 16:09
TÜMOSAN ile sponsorluk anlaşması imzaladık

Kulübümüz, TÜMOSAN ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu Basın Toplantı Salonu’ndaki törene, Başkanımız Fatih Özgökçen'in yanı sıra Türkiye’nin Uluslararası düzeyde bilinen ve Türkiye’nin en büyük motor ve traktör sanayi şirketlerinden TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun ile her iki tarafın yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşma yapan Başkanımız Fatih Özgökçen, "Bugün, Konyaspor’umuz ve Uluslararası düzeyde bilinen ve Türkiye’nin en büyük motor ve traktör sanayi şirketlerinden TÜMOSAN ile iş birliğini sağlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.
İnşallah, yaptığımız isim ve forma göğüs sponsorluk anlaşmasının her iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim.
Konya’nın güçlerini aynı çatı altında buluşturduk ve Konyaspor’umuzun isim sponsoru yerli ve milli üretimin öncüsü TÜMOSAN oldu. 

Yaptığımız anlaşma neticesinde, Süper Lig 2023 – 2024 Sezonunda takımımız, TÜMOSAN Konyaspor olarak telaffuz edilecektir. Ayrıca Süper Lig maçlarında formalarımızın göğüs olarak tarif edilen ön bölgesinde ‘TÜMOSAN’ yazısı olacaktır."

Başkanımız Fatih Özgökçen, "Tabi bu tür anlaşmalar Türk futbolunun ilerlemesi adına çok önemli görüyorum. Spora katma değer katan firmaların önemi her geçen gün ortaya çıkıyor. Bu şekilde dünyaya açılan firmalarımızın spora verdiği katkı, futbolun gelişimi açısından önemlidir. Bu doğrultuda geçen sezon Konyaspor’umuzun yanında yer alan arabam.com ailesine sizlerin huzurunuzda teşekkürü bir borç bilirim." diye konuştu.

Sponsorluk imza töreninde açıklama yapan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun, şunları söyledi: 
“Rekabeti önce kendi sınırları aşmak ve kendi gücünün ötesine geçmek olarak vurgulamaktan yanayız. TÜMOSAN yükselen değerini ve başarılarını bu çalışma ruhuna borçludur. Paydaşlarımız bizi “ Türk Boğası” olarak adlandırıyor. Konyasporumuz da “Anadolu Kartalı” olarak biliniyor. Türk Boğası ve Anadolu Kartalı'nın yapmış olduğu bu iş birliğinin 2023- 2024 ligi sezonunda, yeşil beyaz takımımız için bir güç oluşturacağını düşünüyoruz.Bu nedenle aynı azmi ve aynı takım ruhunu görebildiğimiz Konyaspor’la yan yana olmaktan gurur duyuyoruz.”

Sıra Takım O G B M Av P