7.5.2019 15:07
Kulübümüzden Açıklama

Spor Toto Süper Ligin 31. Haftasında deplasmanda karşılaştığımız Alanyaspor maçı öncesi, sırası ve sonrasında yaşananlarla ilgili olarak açıklama yapma zarureti doğmuştur.

Bilindiği üzere kulübümüz tüm Türkiye’yi derin üzüntüye boğan ve Alanyasporlu futbolcu Josef Sural’ın hayatını kaybettiği kazanın yaşandığı andan itibaren konuyla alakalı son derece hassas davranmış bu hassasiyet müsabaka başladığı ana kadar da devam etmiştir. 

Kulübümüz futbol dünyasında belki de bir ilki gerçekleştirmiş ve hafta içi maç duyurularında Josef Sural’ın fotoğrafına yer vermiştir. Bununla birlikte takımımız maça “Acınız Acımızdır” pankartıyla çıkmış, taraftarlarımız da aynı pankartı tribünlerde açarak komşu şehrimizin üzüntüsünü paylaşmıştır. Bununla birlikte yine kulübümüz, maç öncesi Alanyaspor yöneticileri ve protokolüne bir tarafta her iki kulübün isimlerinin olduğu arka tarafında ise Josef Sural’ın aziz hatırasının yaşatıldığı kaşkollar dağıtmış kardeşlik hukukunun yeniden tesisi için üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. 

Futbolcularımız ise maç öncesinde 90 numaralı Atiker Konyaspor formasıyla Alanyasporlu futbolcularla birlikte karışık vaziyette fotoğraf çektirerek futbol tarihine kardeşlik adına önemli bir iz bırakmıştır. Yine futbolcularımızdan Ömer Ali Şahiner ve takımımızın diğer oyuncuları, rakip filelere gönderdiğimiz ancak VAR incelemesi sonrası iptal edilen gol vuruşunun ardından sevinmemiş, Josef Sural’ın aziz hatırasını bu şekilde yad etmişlerdir.

Hal böyleyken; futbolcularımız Ömer Ali Şahiner’e ve kalecimiz Serkan Kırıntılı’ya hak etmedikleri şekilde ve bizleri de ziyadesiyle üzen tezahüratlar yapılmış, kalecimize yabancı cisim atılmış, tribünlerde kulübümüzü bir terör örgütüyle ilişkilendirerek taraftarlarımız tahrik edilmiştir. 100 yıllık bir geçmişe sahip olan kulübümüzün başkan ve yöneticilerinin ne geçmişte ne de bugün bu hain terör örgütüyle hiçbir ilgisi olmamıştır. Camiamızın kırmızı çizgilerinden biri olan bu konunun takımımız 3-2 öne geçtiği andan itibaren tribünlerde yeniden zikredilmesi her iki takımın yöneticilerinin büyük gayretlerine rağmen yeniden oluşturulmaya çalışılan kardeşlik iklimini sekteye uğratmıştır. 

Öne geçtiğimiz dakikalardan sonra yaşananlar neticesinde başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin araçları stadyumdan Jandarma eskort marifeti ve plakaların değiştirilmesiyle 1 saat sonra ancak çıkabilmiştir. Taraftar otobüslerimiz de tıpkı geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi yine taşlanmış ve ne yazık ki 4 otobüsün camı kırılmıştır. 

Bu anlamda kardeşliğimizin pekişmesi için çaba harcayan Alanyasporluları bir tarafa ayırarak tribünlerde öfke, nefret, hakaret, itham ve itiraflarla üzerimize yafta bırakmaya çalışanları, futbolcularımıza küfredenleri, otobüslerimizi taşlayanları esefle kınıyoruz.

Sıra Takım O G B M Av P